Knjaževac: Objavljeni nagrađeni radovi 30. Dečijeg likovnog salona Sveti Sava

U sredu, 27. januara, u 13 sati, u Zavičajnom muzeju u Knjaževcu, biće otvoren 30. Dečiji likovni salon Sv. Sava u nešto drugačijoj formi.

Ovoga puta, izložba će biti otvorena bez publike uz sečenje slavskog kolača i prigodnu besedu. Otvaranje izložbe i snimak besede biće prikazani javnosti putem društvenih mreža: Facebook strane Zavičajnog muzeja Knjaževac i zvaničnog Instagram profila.
Ove godine, u znak dobrodošlice, Zavičajni muzej Knjaževac ulogu besednika dodelio je novom knjaževačkom parohu Boganu Tomiću, dok je kolačar Milan Živković, direktor Zavičajnog muzeja Knjaževac.

Evo i spiska nagrađenih učenika koji su učestvovali na ovogodišnjem konkursu:

Žiri u sastavu:
Milena Milošević Micić, muzejska savetnica istoričarka umetnosti
mr Dragoslav Živković, akademski slikar
Jelena Kurtić, kustos etnolog

Dodelio je nagrade u kategorijama:

LIKOVNI RADOVI

INDIVIDUALNI RADOVI,VRTIĆI
1. Anja Pešić, 6 godina, Atelje lepih veština
2. Marija Marković, 6 godina, vrtić „Kolibri“ Minićevo
3. Minja Trandafilović, 6 godina, vrtić „Naša Radost“

INDIVIDUALNI RADOVI OSNOVNE ŠKOLE (1-4. razred)
1. Boris Milivojević, 9 godina, Atelje lepih veština
2. Neda Gvozdenović, 7 godina, Atelje lepih veština
3. Ina Grgić, 10 godina, OŠ „D.T. – Kaplar“

INDIVIDUALNI RADOVI OSNOVNE ŠKOLE (5-8. razred)
1. Andrea Jelenković, 14 godina, Atelje lepih veština
2. Vladana Rajković, 13 godina, 7/1, OŠ „Dubrava“
3. Nikolina Kurtić, 11godina, 5/3, OŠ „D. T. Kaplar“

INDIVIDUALNI RADOVI SREDNJE ŠKOLE

1. Miljana Bekirović, 15 godina, Atelje lepih veština

VRTIĆI
1. Sara Đorđević, 6 godina, vrtić „Crvenkapa“
2. Nikolina Jovanović, 6 godina, vrtić „Crvenkapa“
3. Lena Jovanović, 6 godina, vrtić „Crvenkapa“

OSNOVNE ŠKOLE (1-4. razred)
1. Mila Trajković, 8 godina, 2/2, OŠ „Dubrava“
2. Pavle Babić, 10 godina, 4/3, OŠ „Vuk Karadžić“
3. Nina Milosavljević, 10 godina, 4/1, OŠ „D.T. – Kaplar“
Specijalna nagrada :
1. Helena Živković, 8 godina, 2/3, OŠ „D.T. – Kaplar“

OSNOVNE ŠKOLE (5-8. razred)
1. Milica Jelenković,13 godina, 7/2, OŠ „Dubrava“
2. Anđela Mladenović, 11 godina5/2, OŠ „Dubrava“
3. Mihajlo Veselinović, 13 godina, 8/2, OŠ „Dubrava“

SREDNJE ŠKOLE
1. Martina Radosavljević, 14 godina,1/2, Gimnazija
2. Marko Rakić, 14 godina, 1/1, Gimnazija

GRUPNI RADOVI
VRTIĆI
1. Pripremna grupa OŠ „D.T.- Kaplar“
2. PU „Bajka“ pripremna grupa „Vuk Karadžić“
3. Vrtić „Snežana“ pripremna grupa

OSNOVNE ŠKOLE
1. Jana Milanović, Zara Nikolić, 4/3, OŠ“Vuk Karadžić“
2. Odeljenje 3/2, OŠ“Vuk Karadžić“
3. Petra Vasilijević, Jana Kostadinović, 4/3, OŠ“Vuk Karadžić“

SPECIJALNA NAGRADA, radovi Anđele Kalić, Jelene Živić, Emanuila Maglovskog, Nikole Minića, Milice Džonić, Ivane Džonić, Sare Petković, Đorđa Stojkovića, Ljubice Živković, Milice Živković, članova udruženja „Svitac“
SPECIJALNA NAGRADA,grupni rad Vasilija Đorđevića, Lene Poki Kristine Savić, učenika Kombinovanog odeljenja za rad sa decom sa smetnjama u razvoju OŠ „D.T.- Kaplar“,

SLAVSKI KOLAČI
1. Anja Radovanović, 4/3, OŠ „Vuk Karadžić“
2. Odeljenje 4/3, OŠ Vuk Karadžić“
3. Lena Rajković, 4/3, OŠ „Vuk Karadžić“

Leave a Reply

Your email address will not be published.