Održan III Otvoreni kup Timočke krajne za osobe sa invaliditetom

U Knjaževcu je danas održan III. Otvoreni kup Timočke krajne za osobe sa invaliditetom u šahu, bacanju pikada, trci kolicima i paraolimpijskom pauerliftingu (dizanju tegova). Pauerlifting i bodi bilding sportski klub “Knjaževac” nastupio je na ovom prvenstvu sa 8 učesnika i osvojio 11 medalja, od toga pet zlatnih, tri srebrne i tri bronzane medalje.

Srebrnu medalju u trci kolicima u konkurenciji žena osvojila je Vesna Nikić sa prolaznim vremenom od 8,37 sekundi.

Bronzanu medalju u trci kolicima u konkurenciji muškaraca osvojio je Dalibor Milutinović sa prolaznim vremenom od 7,42 sekundi.

Zlatnu medalju u šahu u konkurenciji žena osvojila je Zorica Tomić.

Bronzanu medalju u šahu u konkurenciji žena osvojila je Vesna Nikić.

Bronzanu medalju u šahu u konkurenciji muškaraca osvojio je Bratislav Petrović.

Srebrnu medalju ukupnom plasmanu u bacanju pikada osvojila je Vesna Nikić.

Sedmo mesto u ukupnom plasmanu u bacanju pikada zauzeo je Dalibor Milutinović.

Osmo mesto u ukupnom plasmanu u bacanju pikada zauzeo je Srba Aranđelović.

Deseto mesto u ukupnom plasmanu u bacanju pikada zauzeo je Saša Tošić.

Jedanesto mesto u ukupnom plasmanu u bacanju pikada zauzeo je Bratislav Petrović.

Trinaesto mesto u ukupnom plasmanu u bacanju pikada zauzela je Zorica Tomić.

Zlatnu medalju u kategoriji seniora do 107 kg osvojio je Robert Radojičić sa podignutih 130kg. Robert je takođe proglašen za najjačeg takmičara na ovom prvenstvu.

Srebrnu medalju u kategoriji seniora do 80 kg osvojio je Srđan Ristić sa podignutih 87,5kg.

Zlatnu medalju u kategoriji veteranki do 86 kg osvojila je Vesna Nikić sa podignutih 60kg. Vesna je takođe proglašena za najjaču takmičarku na ovom prvenstvu.

Zlatnu medalju u kategoriji veterana do 107 kg osvojio je Saša Tošić sa podignutih 45kg.

Zlatnu medalju u kategoriji veteranki preko 86 kg osvojila je Zorica Tomić sa podignutih 27,5kg.

Na ovom prvenstvu nastupio je 31 učesnik od toga 8 žena iz 6 klubova iz Srbije (Kragujevac, Knjaževac, Niš, Sokobanja, Zaječar, Beograd i Kraljevo), Bugarske (Vidin i Dimitrovgrad) i Makedonije (Skoplje).

Današnje prvenstvo podržali su lokalna samouprava i Sportski savez Knjaževca.