Takmičenje

Tri zaječarske škole ostvarile su zapažen uspeh na matematičkom takmičenju ARHIMEDES

30.05.2017 - 10:15
Na matematičkom turniru "Arhimedes" koji je održan sredinom maja u Beogradu učestvovale su dve zaječarske osnovne škole, "Desanka Maksimović" i "Ljuba Nešić", kao i zaječarska Gimnazija. Ekipa koju čini petoro učenika iz škole "Desanka Maksimović" i ekipa Gimnazije osvojile su treću nagradu. Na takmičenju se takođe dodeljuju pojedinačne nagrade i pohvale, tako su treću nagradu osvojili Pavle...Više

Učenici osnovnih i srednjih škola u Zaječaru u ponedeljak na takmičenju iz gimnastike

26.03.2017 - 12:00
Opštinsko takmičenje u gimnastici za učenike osnovnih i srednjih škola sa teritorije grada Zaječara biće održano u ponedeljak, 27. marta u hali SPC "Timok" na Kraljevici. Takmičenje počinje od 10 časova a organizator je Sportski savez grada Zaječara.Više

Održano još jedno takmičenje sportskih ribolovaca u Zaječaru

23.04.2016 - 13:45
David Todorović
U Zaječaru je danas održano takmičenje sportskih ribolovaca, Ribolovačkog udruženja Timok Zaječar. Takmičenje je održano na na Popovoj plaži na Crnom Timoku, a takmičili su se samo članovi udruženja. Takmičenje je podeljeno u tri kategorije. U konkurencioji seniora prvi je bio Zoran Denić sa ulovljenih 690 grama. Drugi je bio Vladan Stojiljković, dok je treće mesto osvojio Slobodan Milošević. U...Više

Održano 3. međunarodno takmičenje invalida u Zaječaru (VIDEO)

05.06.2015 - 11:00
U Zaječaru je održano treće Međunarodno nadmetanje invalida u organizaciji Crvenog Krsta, Udruženja „Dobro Drvo“ i opštine Zaječar. Domaćini ali i gosti nadmetali su se u različitim disciplinama od šaha, stonog tenisa, preko igra bez granica do pecanja.Više

Učenici zaječarske Muzičke škole osvojili 12 nagrada na dva međunarodna takmičenja

28.04.2015 - 11:30
Milica Anđelić i Jakov Milutinović, učenici završnog razreda zaječarske Muzičke škole "Stevan Mokranjac" osvojili su protekle subote u Beogradu prve nagrade na Međunarodnom takmičenju iz solfeđa. Istog dana u Donjem Milanovcu održan je i Međunarodni festival "Zlatna nota", na kome je učestvovalo ukupno 10 učenika iz Zaječara, od kojih je po petoro osvojilo prve i druge nagrade.Više

Koncert i takmičenje u zaječarskoj Muzičkoj školi

06.04.2015 - 11:30
U utorak 07. aprila u sali muzičke škole u Zaječaru, solistički koncert na klaviru održaće Hristina Vuković, profesorka sa Fakulteta umetnosti iz Niša. Na progranu su dela Skarlatija, Hajdna, Betovena i Kornelija Stankovića. Početkom koncerta je u 19 sati. Hristina Vuković je završila osnovne i postdiplomske studije na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu, u klasi prof. Zorice Dimitrijević...Više

Takmičenje u zaječarskoj Muzičkoj školi

26.03.2015 - 14:15
U muzičkoj školi"Stevan Mokranjac" u Zaječaru , u petak i subotu 27. i 28. marta biće održano takmičenje za učenike osnovnih muzičkih škola iz solfeđa i poznavanja teorije muzike. U petak u 11 sati počinje takmičenje iz poznavanje teorije muzike, a u subotu u 10 sati počinje takmičenje iz solfeđa.Više

Održano državno prvenstvo i Kup jugoistočne Srbije u slalomu i veleslalomu na Staroj planini

22.03.2015 - 13:45
U ski centru na Staroj planini proteklog vikenda održano je Državno prvenstvo i Kup jugoistočne Srbije u slalomu i veleslalomu u kategorijama cicibani i pioniri. U trkama koje su održane na stazi Konjarnik učestvovalo je 120 takmičara, iz svih ski klubova iz Srbije, a učstvovao je i veliki broj takmičara iz Makedonije i Bugarske. Organizatori ovog takmičenja bili su Skijaški savez Srbije i Ski...Više