Pauerlifting i bodi bilding sportski klub “Knjaževac” osvojio pet medalja

Na Državnom prvenstvu u Bench press-u za juniore, mlađe juniore i veterane, održanom u Bačkoj Palanci proteklog vikenda, Pauerlifting i bodi bilding sportski klub “Knjaževac” osvojio je ukupno 5 medalja od čega su tri zlatne, jedna srebrna i jedna bronzana.

U kategoriji juniorki do 57 kg. Tijana Trifunović osvojila je zlatnu medalju dok je u istoj starosnoj kategoriji do 84 kg. Ivana Živković takođe osvojila zlatnu medalju. U kategoriji mlađih juniora u Bench pressu sa opremom Stefan Ilić zauzeo je prvo mesto dok su u starosnoj kategoriji juniora u Bench pressu bez opreme nastupili Aleksandar Živković i Dušan Petrović. Aleksandar je osvojio srebrnu medalju u kategoriji do 105 kg, a Dušan Petrović je u kategoriji do 93. kg. osvojio bronzanu medalju. Na ovom prvenstvu nastupilo je oko 50 takmičara iz petnaestak klubova iz Srbije. Odlazak na ovo prvenstvo pomogli su lokalna samouprava i Sportski savez Knjaževca.