FK Timok 1919. u Prvoj ligi Srbije

U revanš utakmici baraža za drugi rang fudbalskog takmičenja, Timok 1919. je igrao nerešeno sa ekipom Sloge u Zaječaru, što je nakon pobede na gostovanju u Požegi plavo – belim momcima donelo plasman u Prvu ligu Srbije.

Izabranici trenera Vojkana Rajčića poveli su golom Miloša Roševića u 55. minutu, ali su gosti samo dva minuta kasnije golom Borka Nikolića izjednačili rezultat, na 1:1.

Podsetimo značajan korak na putu do Prve lige Srbije, lider Srpske lige Istok ostvario je u subotu na gostovanju u Požegi savladavši odličnu ekipu Sloge, šampiona Srpske lige Zapad, rezultatom 1:0.

Zaječarci su poslednjih sedam godina imali problema, ali su sada uspeli da se vrate tamo gde i pripadaju. Nakon pobede u gostima i današnjeg nerešenog rezultata u izuzetno teškoj utakmici na stadionu pod Kraljevicom, Timok 1919. predstavljaće istok Srbije u Prvoj ligi naredne sezone.